Дитина не хоче робити уроки – поради батькам

Мабуть перед кожним з батьків поставали ці питання. Давайте почнемо знаходити відповіді на них з нас самих. Ні в якому разі не порівнюйте себе зі своїми дітьми, не можна цього робити і з братами, сестрами чи взагалі з кимось. Ваша дитина – це неповторна особистість зі своїм темпераментом. Пам’ятайте, що зазвичай наші діти мають мікс типів, це значить нам потрібно стати тонкими психологами для допомоги своїм малюкам. Якщо ви бачите, що дитина збудлива, неспокійна, а то й агресивна, то їй необідно дати час на те, щоб зайнятися активною прогулянкою чи грою, щоб енергія була виплеснута. А тільки потім сідаймо за уроки.

Дитина стримана, вдумлива, але закрита в собі потребує більше часу для виконання завдань. Для дитини зі пониженою стресостойкістю притаманне швидке перевтомлення, значить їм необхідно дати відпочинок. Це може бути денний сон або якась спокійна діяльність. А вже потім виконання домашніх завдань, обсяг яких необхідно дозувати невеликими порціями, з обов’язковими перервами.

Вам, шановні батьки, потрібно прибрати під час роботи дітей всі свої спокуси – це може бути, як ваш гаджет, так і приготування якогось традиційного смакойлика, під час якого вам дитина допомагає. Наберіться терпіння!

Перевірте фізіологічні умови, починаючи з комфортного середовища, чи не голодна дитина.

Як би не важко було в наш час, але нам потрібно і себе підготувати в психоемоційному плані. Наші діти страждають разом з нами, якщо бачать наші переживання, наші страхи.

Ми з вами повинні налаштувати дитину на виконання завдань, але в жодному випадку не виконувати замість неї, пояснювати необхідне, даючи можливість знаходити самим шляхи розв’язання будь-якої проблемної ситуації. Не забувайте, що навчитися чомусь без помилок не можливо! Нам треба націлити на пошук і виправлення їх, а не виправляти самим.

Пам’ятаймо, що не існує спільної для всіх відповіді на поставленні питання! Для кожної дитини, для кожної родини – це свій особливий шлях для досягнення мети! Успіхів вам і натхнення! Ви все здолаєте!

не пропустіть також

Чому дитина не хоче йти в садок?
Важливою умовою соціалізації малюка є відвідування ним дитячого садка. Проте не всі діти відвідують дошкільний навчальний заклад із задоволенням, для багатьох з них перебування у дитсадку стає справжнім випробуванням. Саме тому батьків починають турбувати питання: «Чому...
Читати статтю
Дистанційне навчання та його вплив на освіту
Дистанційне навчання стало невід'ємною частиною сучасної освіти, особливо після пандемії COVID-19, яка змусила навчальні заклади по всьому світу перейти на онлайн-формат. Цей формат навчання має як свої переваги, так і недоліки, які необхідно ретельно розглянути. Перев...
Читати статтю
Формування лідерських якостей у дитини
Однією з найважливіших складових освіти є розвиток лідерських якостей у дітей. Особливо ця тема актуальна, коли мова йде про приватні школи, де освітній процес часто спрямований на індивідуальний підхід до кожного учня та формування навичок, необхідних для вищого керівн...
Читати статтю
Знижка на навчання: