Дитина не хоче робити уроки – поради батькам

Мабуть перед кожним з батьків поставали ці питання. Давайте почнемо знаходити відповіді на них з нас самих. Ні в якому разі не порівнюйте себе зі своїми дітьми, не можна цього робити і з братами, сестрами чи взагалі з кимось. Ваша дитина – це неповторна особистість зі своїм темпераментом. Пам’ятайте, що зазвичай наші діти мають мікс типів, це значить нам потрібно стати тонкими психологами для допомоги своїм малюкам. Якщо ви бачите, що дитина збудлива, неспокійна, а то й агресивна, то їй необідно дати час на те, щоб зайнятися активною прогулянкою чи грою, щоб енергія була виплеснута. А тільки потім сідаймо за уроки.

Дитина стримана, вдумлива, але закрита в собі потребує більше часу для виконання завдань. Для дитини зі пониженою стресостойкістю притаманне швидке перевтомлення, значить їм необхідно дати відпочинок. Це може бути денний сон або якась спокійна діяльність. А вже потім виконання домашніх завдань, обсяг яких необхідно дозувати невеликими порціями, з обов’язковими перервами.

Вам, шановні батьки, потрібно прибрати під час роботи дітей всі свої спокуси – це може бути, як ваш гаджет, так і приготування якогось традиційного смакойлика, під час якого вам дитина допомагає. Наберіться терпіння!

Перевірте фізіологічні умови, починаючи з комфортного середовища, чи не голодна дитина.

Як би не важко було в наш час, але нам потрібно і себе підготувати в психоемоційному плані. Наші діти страждають разом з нами, якщо бачать наші переживання, наші страхи.

Ми з вами повинні налаштувати дитину на виконання завдань, але в жодному випадку не виконувати замість неї, пояснювати необхідне, даючи можливість знаходити самим шляхи розв’язання будь-якої проблемної ситуації. Не забувайте, що навчитися чомусь без помилок не можливо! Нам треба націлити на пошук і виправлення їх, а не виправляти самим.

Пам’ятаймо, що не існує спільної для всіх відповіді на поставленні питання! Для кожної дитини, для кожної родини – це свій особливий шлях для досягнення мети! Успіхів вам і натхнення! Ви все здолаєте!

не пропустіть також

Домашні завдання у приватній школі
Питання, пов’язані з  виконанням домашніх завдань часто виникають у батьків: Чи допомагати дитині виконувати домашні завдання? Чи варто допомагати виконувати домашні завдання? Як мотивувати виконувати домашні завдання? Чому потрібно виконувати домашнє завд...
Читати статтю
Яку школу обрати – приватну чи державну?
Цей вибір сьогодні хвилює всіх батьків першокласників. Насамперед, це не просте питання, і до його вирішення треба підходити дуже ґрунтовно, оскільки початкова освіта - це основа всіх основ, а школа для учнів – це другий дім. Школа – це середовище, в якому діти проводят...
Читати статтю
Чому дитина не хоче йти в садок?
Важливою умовою соціалізації малюка є відвідування ним дитячого садка. Проте не всі діти відвідують дошкільний навчальний заклад із задоволенням, для багатьох з них перебування у дитсадку стає справжнім випробуванням. Саме тому батьків починають турбувати питання: «Чому...
Читати статтю
Знижка на навчання: