Сучасна українська школа – яка вона? Мабуть, кожен з нас замислювався над цим питанням. Як же хочеться, щоб це була школа, в якій з задоволенням існують і плідно працюють всі учасники освітнього процесу: діти, вчителі, батьки! Тут прислухаються до власної думки кожного, вчать критично мислити, не боятись висловлювати власну думку та бути відповідальними громадянами, тут панують співпраця та взаєморозуміння.

Без педагогіки партнерства не обійтись! Саме реалізація цього напряму педагогіки дозволить досягти цієї мети. Мені пощастило, я зараз працюю саме в такому навчальному закладі, де поважають кожну особистість, для всіх закон – взаємоповага, доброзичливе ставлення, довіра. Проблеми є, але розв’язуємо їх тільки через діалог, на засадах рівності сторін, при умові обов’язкового виконання домовленостей.

У нашій школі здобувачі знань знаходяться майже 45 годин на тиждень, це великий проміжок часу. Але як приємно почути: «Ой, як швидко пролетів день, я й не помітив!» А чого варте турботливе ставлення старших дітей до малечі! Усі знають, що школа «АЗК» базується на традиційних сімейних цінностях.

Як же відбувається наш навчальний процес? За педагогікою партнерства, учень – добровільний і зацікавлений однодумець, рівноправний учасник. Педагогіка партнерства дозволяє ефективно навчати дітей за умов, коли вчитель і учень володіють однаковими правами, учень отримує право на вільний вибір, має право на помилкові дії, вільно висловлює власне судження, виконує певні дії і відповідає за результат. Відносини між учнем та вчителем мають бути такими, щоб не заперечувати, а направляти; не керувати, а керувати разом; не примушувати, а спонукати до добровільної дії; не командувати, а організовувати; не обмежувати, а надавати право на власний пошук.

Я вдячна дітям, керівництву школи, колегам, батькам дітей за те, що можу працювати, отримувати моральне задоволення від результату праці, пишатися нашими здобутками!

Вчитель школи «АЗК» Тетяна Попова

не пропустіть також

Формування лідерських якостей у дитини
Однією з найважливіших складових освіти є розвиток лідерських якостей у дітей. Особливо ця тема актуальна, коли мова йде про приватні школи, де освітній процес часто спрямований на індивідуальний підхід до кожного учня та формування навичок, необхідних для вищого керівн...
Читати статтю
Що таке екстернат?
Якщо казати простими словавми, то екстернат – це можливість отримання сереньої та вищьої освіти, без щоденного відвідання закладу. Тобто двурічний матеріал, можна опанувати самостійно за один рік, за умови здачі річного оцінювання та атестації. Дана форма має свої перев...
Читати статтю
Особливості навчання під час війни в Україні
Всі ми добре пам’ятаємо перший ранок війни. Більшість дорослих людей відчували сумʼяття, страх, біль і невизначеність, страшно уявити що відчували діти. Складні часи потребують рішучих дій, тож потрапивши в більш менш безпечне місце, стало питання вибору формату навчанн...
Читати статтю
Знижка на навчання: