Коли малюк з’являється на світ, це велике щастя для батьків але з появою динити, необхідно заздалегідь продумати стосовно кожного першого кроку. Більшість батьків задається питаннями: коли можна віддати дитину в садочок? Що дитина повина вміти йдучи в садок? Як підготувати дитину до садочку? Коли і як треба записуватись. Давайте разом розберемо з школою АЗК.

Більшість експертів, разом з нашим психологом, відповідаючи на питання, коли можна віддати дитину в садок, опираються на готовність самих батьків (емоційна, фізично, психологічно) довірити свою дитину на декілька годин іншим людям (спеціалістам), а також готовність самої дитини (емоційна, фізично, психологічно)

Саме тому, ми рекомендуємо вже з самого дитинства привчати дитину залишатися в кімнаті на декілька хвилин на самоті, привчати бути само занятою, бути не лише з мамою та татом, а наприклад, ще з бабусею та дідусем, щоб дитина не боялась інших дорослих людей.

Як стверджує статистика, діти легко адаптуються і більш готові до дитячого садочка з 2-х років, ніж батьки.

Зі скількох років беруть в садочок?

Зазвичай є чотири групи в садочках – Ясельна, Молодша, Середня, Старша група.

  • Ясельна група – це наймолодша з 1,5 до 2 років. Вона зазвичай необхідна для тих кому в край необхідно працювати, як не сумно це звучить але багато матусь та татусь, яким в край дуже це необхідно. Але це є несприятливий вік для відвідання садочку, оскільки дитина постійно плаче і сумує за мамою, дитина починає часто хворіти. Якраз до 3-х років в дитині формуються всі базові навички, довіра до світу, до людей, любов, повага, прощення. Психологи стверджуюсь, що на підсвідомому рівні у дитини закладаються психологічні травми, які можуть бути причиною сварок у підлітковому віці. Тому батькам необхідно більш прикладати зусиль, щоб це не сформувало психологічну травму.
  • Молодша група – для діток 2-3 роки. Це сприятливий вік, для того щоб починати дитину привчати залишатись та знайомити з іншими дітками, якщо до цього не було такої змоги, привчання. Саме в цьому віці починається допитливість у діток. Їм все цікаво, бажання пізнавати все нове. Саме цей вік є оптимальний до садка.
  • Середня група – для дітей 3-4 роки. Цей вік коли закладається бажання до навчання і потім не має проблем з бажанням йти до школи. Завдання педагогів, заохотити дитину до навчання. Знайомство з читанням, малюванням, з цифрами, аплікацією, іноземною мовою є необхідним з цього віку.

  • Старша група – 5-7 років, зараз вона називається в більшості підготовка до школи. Коли дітки вже не сплять, а вчаться жити за графіком 1-го класу. Так тут заняття тривають від 10-30 хвилин, в залежності від дитини. Вже майже не має ігор, а більш регламентовані заняття. Пізнання навколишнього середовища, висока соціалізація, навички читання, постанова руки, каліграфія, навички рахувати. Саме тут починаються розвиватися: інтелектуальні, вольові та психологічні навички. Це самий сприятливий вік для навчання. Фактори та ознаки готовності дитини йти до школи ви можете ознайомитись тут.

Також в залежності від школи є поняття змішаних груп, більшість такий метод батьків лякає але це одна з форм соціалізації дітей, коли молодші навчаються у старших, а старші піклуються за молодшими. Це є стандартна градація коли дітей беруть в садочок.

Якщо ви, прийняли рішення і ви точно впевнені, що вас необхідно йти до садочку, давайте з вами розглянемо критерії що дитина повина вміти йдучи в садочок в залежності від віку.

Готовність дитини полягає в наступному:

  • Може засипати і спати самостійно без колихання та соски.
  • Може самостійно пити та їсти без допомоги.
  • Відсутність необхідності підгузка під час сну.
  • Вміння сигналізувати бажання в туалет.
  • Базові навички спілкування.
  • Базові навички вдягатися самостійно (розрізняти свої речі, від чужих, правильно вдягати взуття).
  • Психологічна готовність (дитина може спокійно залишатися без мами й тата, не має істерик в прощанні)
  • Фізична готовність (може сидіти та ходити)

Виявляється, що готуватися необхідно не тільки до 1-го класу але й в садочок. Всі вище наведенні критерії готовності, залежать тільки від батьків. Тобто вихователь, може лише підтримати базові навички, закріплювати набуде, надати підтримку та догляд.

Тоді, як підготувати дитину до садочка?

  1. Поступово пояснюйте, що дитина з кожним днем дорослішає і не завжди мама та тато можуть бути поруч.
  2. Кажіть про переваги відвідування садочка, ні в якому разі не кажіть про труднощі адаптації.
  3. Встановіть режим дня. Підйом, денний сон, прогулянка.
  4. Привчайте дитину їсти та пити самостійно, а також базовим навичкам ходіння до туалету, перед прогулянкою, перед сном, після прогулянки.
  5. Зміцнюйте імунітет.
  6. Навчайте дитину бути дружньою. Навчайте ділитися своїми іграшками, не відбирати у дітей, не кусатись, не щіпатись, не битись, розмовляти та грати разом.

Якщо ж все-таки ви знаєте що ви готові, ваша дитина готова, залишися крок запису до садочку.

Але це питання насамперед не останнє в списку, а в самому початку, коли ви знаєте що у вас буде дитина. Тому що, відповідаючи на питання коли потрібно записувати дитину в садок і які документи потрібні для оформлення дитини в дитячий садок, відповідь проста – в залежності від вибору батьків державного чи приватного садочка. Як підготувати дитину до садочка

  1. При виборі державного садочка ви маєте пам’ятати, про запис в електрону чергу. Чим швидше після народження ви припишете дитину, тим швидше можна стати в чергу.
  1. Далі відслідковуйте просування вашої черги на сайті kyivcity.gov.ua, де и можете записатися одразу в п’ять садочків. Вам прийде лист з запрошенням на підписання документів.
  1. Медицинська довідка, де ви пройшли всіх лікарів – хірург, лор, педиатор, невролог, окуліст, а також проходження всіх прививок. Не нехтуйте даним оглядом, оскільки це фажливий фактор готовності фізично вашої дитини, до сприйняття нового її житті. Також необхідно знати загальний аналіз крові та ентеробіоз, що засвідчує готовність дитини буди з дітками.

В приватних садочках все простіше: не має черги на вступ і в будь який момент батьки можуть записати свою дитину.

 

Великою перевагою – індивідуальний догляд (психологічно, фізично, інтелектуально), що в край вражає від державного садочку.

Тож при виборі приватного садочка, вам необхідно, проаналізувати свою готовність від прив’язання до дитини, до готовності дитини на всіх рівнях її життя вступу до садка. Не відкладайте в довгий ящик вибір садочка, оскільки необхідно встати в електрону чергу, привчайте свою дитину з самого початку, бути незалежної від батьків в доброму і правильному розумінні, навчайте бути дружньою.

І пам’ятайте, що гарний вік для вступу з 2-3 років.

не пропустіть також

Що таке екстернат?
Якщо казати простими словавми, то екстернат – це можливість отримання сереньої та вищьої освіти, без щоденного відвідання закладу. Тобто двурічний матеріал, можна опанувати самостійно за один рік, за умови здачі річного оцінювання та атестації. Дана форма має свої перев...
Читати статтю
Фактори та ознаки готовності дитини йти до школи.
Чи готова моя дитина до школи? У скільки років краще йти до школи? Я знаю краще, коли необхідно моїй дитині піти в перший клас. Моя дитина вже готова, бо вона вміє рахувати й знає всі літери. Такі слова з кожним роком стають все більш популярні серед батьків. А чи дійсн...
Читати статтю
Психічне здоров’я учнів у школі
Психічне здоров'я учнів - це надзвичайно важлива та актуальна тема в сучасній освіті. Воно охоплює широкий спектр аспектів, які впливають на загальне благополуччя та успішність школярів.По-перше, психічне здоров'я учнів стосується їхнього емоційного стану та вміння ...
Читати статтю
Знижка на навчання: