Ми живемо у час постійного технологічного прогресу та розвитку, все довкола нас змінюється та вдосконалюється, ми буквально обростаємо новими гаджетами та електронними помічниками. Сучасні діти не уявляють свого життя без інтернету, ігор та свого власного телефону, і, якщо будемо відвертими, дорослі також. Технології заполонили наш світ, змінили наші інтереси та наш відпочинок. Але чи всі покращення приносять нам користь? Є думка, що масове застосування та вплетіння в наше життя новітніх технологій підвищує його рівень, проте ми все ж таки спостерігаємо регресію у певних галузях людської діяльності. Кожен з нас попереджений про небезпеку та помітний шкідливий вплив зловживання такими речами на фізіологічний стан, але чи часто ми задумуємося про їхній вплив на наш психологічний стан та непомітні метаморфози?

Новітні технології, безперечно, роблять наше життя зручнішим, але чи роблять вони його цікавішим та приємнішим? Сьогодні поговоримо про користь та шкідливість комп’ютерних ігор для дітей. Як вже було сказано раніше, ми звикли до інтернету, телебачення і постійного масового притоку та поглинання інформації, а сучасне покоління дітей взагалі ніколи не бачили іншого життя. Для них технології є невід’ємною частиною їх існування, навчання та дозвілля. Одними з найпопулярніших видів відпочинку є комп’ютерні ігри. І ми, як відповідальні та свідомі дорослі, маємо допомогти дітям не завдати собі шкоди, граючи в них. Ні для кого не являється секретом те, що, через можливість постіного доступу до гаджетів, діти стали менше рухатися та спілкуватися «оффлайн» зі своїми однолітками. Та і при зустрічах діти говорять переважно про свої здобутки у якійсь певній грі.

Американські вчені дослідили, що одна година проведена за комп’ютером дає психологічне та зорове навантаження на незрілі клітини головного мозку дитини у вигляді перевтоми нервової системи в кілька разів більше, ніж шість годин занять у школі. Просто втома помітна не одразу, а накопичується, виливаючись у головні болі, роздратованість, безсоння, появу нав’язливих рухів та запаморочення. Комп’ютерні ігри призводять до постійного збудження ділянок головного мозку, що відповідають за задоволення, у зв’язку з чим певна частина дітей стає залежною, в деяких випадках прирівнюється до наркотичної.

Зловживання комп‘ютерними іграми, робить дітей більш агресивними, нездатними контролювати свої емоції, без цікавості до навколишнього світу та розвитку уяви. Такі діти можуть мати проблеми у зіставленні реальності та віртуальності, а також труднощі у спілкуванні з іншими людьми. Хоч ця проблема стає поширенішою та гострішою останнім часом, не потрібно забувати, що ігри можуть навчити і деяких необхідних навичок: самостійне прийняття рішень, покращення пам’яті та моторики. Також є ігри, які допомагають у навчанні, подаючи матеріал у цікавій та зрозумілій формі.

Для запобігання проблем із залежністю від ігор можемо порадити вам декілька простих речей:

  1. Дозволяйте, але спостерігайте за контентом та змістом ігор; утримуйтесь від тих, що породжують агресивність та дратівливість.
  2. Проводьте більше та якісніше часу з вашою дитиною, займіться чимось реальним разом: підіть на прогулянку у парк, поплавайте разом у басейні, приготуйте вечерю, намалюйте сімейну картину, навчіться грати на музичному інструменті або просто порозмовляйте з вашою дитиною на всілякі різні теми, дізнавайтеся їх з різних боків.
  3. Покажіть на власному прикладі, що життя у реальності таке ж захопливе, але з іншої сторони. Пам’ятайте, що діти – це губки, що всмоктують поведінку дорослих і повність копіюють власних батьків.
  4. Контролюйте час проведений перед екраном, будьте поряд з дитиною під час такого дозвілля. Це не є вашим вільним часом, це є вашою відповідальністю.

Отже, залежність та шкідливість комп’ютерних ігор є гострою проблемою серед дітей та підлітків, однак подолати її на початку зовсім не складно, якщо дотримуватися простих порад. Будьте люблячим та повністю присутнім у житті вашої дитини, попіклуйтеся про здобуття важливих навичок для реального життя. Звичайно, робити це кожного дня – велика та важка справа, проте ваша дитина потребує уваги зі сторони своїх батьків. Станьте супер-героєм для вашої малечі! Бажаємо вам сил, терпіння та натхнення в цій непростій битві з власними шкідливими звичками. Зробіть дитинство вашої дитини цікавим, захоплюючим та переповненим батьківської любові.

не пропустіть також

Навчання в сучасній приватній початковій школі
Одним із найважливіших етапів у житті твоєї дитини є початок навчання в школі. Це не просто перехід до нової соціальної групи, а й початок довгого шляху, який вплине на її подальше життя, тому знати, як навчання в початковій школі формує особистість дитини, які фактори ...
Читати статтю
Дистанційне навчання та його вплив на освіту
Дистанційне навчання стало невід'ємною частиною сучасної освіти, особливо після пандемії COVID-19, яка змусила навчальні заклади по всьому світу перейти на онлайн-формат. Цей формат навчання має як свої переваги, так і недоліки, які необхідно ретельно розглянути. Перев...
Читати статтю
Екологічна освіта
Екологічна освіта — це процес навчання, який спрямований на формування у людей знань, навичок, цінностей і ставлень, необхідних для розуміння екологічних проблем і відповідального ставлення до навколишнього середовища. Основна мета екологічної освіти полягає в тому, щоб...
Читати статтю
Знижка на навчання: