Чи шкідливі комп’ютерні ігри для дітей?

Ми живемо у час постійного технологічного прогресу та розвитку, все довкола нас змінюється та вдосконалюється, ми буквально обростаємо новими гаджетами та електронними помічниками. Сучасні діти не уявляють свого життя без інтернету, ігор та свого власного телефону, і, якщо будемо відвертими, дорослі також. Технології заполонили наш світ, змінили наші інтереси та наш відпочинок. Але чи всі покращення приносять нам користь? Є думка, що масове застосування та вплетіння в наше життя новітніх технологій підвищує його рівень, проте ми все ж таки спостерігаємо регресію у певних галузях людської діяльності. Кожен з нас попереджений про небезпеку та помітний шкідливий вплив зловживання такими речами на фізіологічний стан, але чи часто ми задумуємося про їхній вплив на наш психологічний стан та непомітні метаморфози?

Новітні технології, безперечно, роблять наше життя зручнішим, але чи роблять вони його цікавішим та приємнішим? Сьогодні поговоримо про користь та шкідливість комп’ютерних ігор для дітей. Як вже було сказано раніше, ми звикли до інтернету, телебачення і постійного масового притоку та поглинання інформації, а сучасне покоління дітей взагалі ніколи не бачили іншого життя. Для них технології є невід’ємною частиною їх існування, навчання та дозвілля. Одними з найпопулярніших видів відпочинку є комп’ютерні ігри. І ми, як відповідальні та свідомі дорослі, маємо допомогти дітям не завдати собі шкоди, граючи в них. Ні для кого не являється секретом те, що, через можливість постіного доступу до гаджетів, діти стали менше рухатися та спілкуватися «оффлайн» зі своїми однолітками. Та і при зустрічах діти говорять переважно про свої здобутки у якійсь певній грі.

Американські вчені дослідили, що одна година проведена за комп’ютером дає психологічне та зорове навантаження на незрілі клітини головного мозку дитини у вигляді перевтоми нервової системи в кілька разів більше, ніж шість годин занять у школі. Просто втома помітна не одразу, а накопичується, виливаючись у головні болі, роздратованість, безсоння, появу нав’язливих рухів та запаморочення. Комп’ютерні ігри призводять до постійного збудження ділянок головного мозку, що відповідають за задоволення, у зв’язку з чим певна частина дітей стає залежною, в деяких випадках прирівнюється до наркотичної.

Зловживання комп‘ютерними іграми, робить дітей більш агресивними, нездатними контролювати свої емоції, без цікавості до навколишнього світу та розвитку уяви. Такі діти можуть мати проблеми у зіставленні реальності та віртуальності, а також труднощі у спілкуванні з іншими людьми. Хоч ця проблема стає поширенішою та гострішою останнім часом, не потрібно забувати, що ігри можуть навчити і деяких необхідних навичок: самостійне прийняття рішень, покращення пам’яті та моторики. Також є ігри, які допомагають у навчанні, подаючи матеріал у цікавій та зрозумілій формі.

Для запобігання проблем із залежністю від ігор можемо порадити вам декілька простих речей:

  1. Дозволяйте, але спостерігайте за контентом та змістом ігор; утримуйтесь від тих, що породжують агресивність та дратівливість.
  2. Проводьте більше та якісніше часу з вашою дитиною, займіться чимось реальним разом: підіть на прогулянку у парк, поплавайте разом у басейні, приготуйте вечерю, намалюйте сімейну картину, навчіться грати на музичному інструменті або просто порозмовляйте з вашою дитиною на всілякі різні теми, дізнавайтеся їх з різних боків.
  3. Покажіть на власному прикладі, що життя у реальності таке ж захопливе, але з іншої сторони. Пам’ятайте, що діти – це губки, що всмоктують поведінку дорослих і повність копіюють власних батьків.
  4. Контролюйте час проведений перед екраном, будьте поряд з дитиною під час такого дозвілля. Це не є вашим вільним часом, це є вашою відповідальністю.

Отже, залежність та шкідливість комп’ютерних ігор є гострою проблемою серед дітей та підлітків, однак подолати її на початку зовсім не складно, якщо дотримуватися простих порад. Будьте люблячим та повністю присутнім у житті вашої дитини, попіклуйтеся про здобуття важливих навичок для реального життя. Звичайно, робити це кожного дня – велика та важка справа, проте ваша дитина потребує уваги зі сторони своїх батьків. Станьте супер-героєм для вашої малечі! Бажаємо вам сил, терпіння та натхнення в цій непростій битві з власними шкідливими звичками. Зробіть дитинство вашої дитини цікавим, захоплюючим та переповненим батьківської любові.

не пропустіть також

Чи готові ми та наша дитина до садочку?
Коли малюк з’являється на світ, це велике щастя для батьків але з появою динити, необхідно заздалегідь продумати стосовно кожного першого кроку. Більшість батьків задається питаннями: коли можна віддати дитину в садочок? Що дитина повина вміти йдучи в садок? Як підготув...
Читати статтю
Що робити, коли дитина не хоче робити уроки?
Мабуть перед кожним з батьків поставали ці питання. Давайте почнемо знаходити відповіді на них з нас самих. Ні в якому разі не порівнюйте себе зі своїми дітьми, не можна цього робити і з братами, сестрами чи взагалі з кимось. Ваша дитина – це неповторна особистість  зі ...
Читати статтю
Гіперактивна дитина у школі
У минулому, таку поведінку дитини, коли вона гіперактивна, часто списували на особливості темпераменту. Але в 80-х роках минулого століття лікарі дійшли висновку, що гіперактивність - це стан, пов’язаний з незрілістю головного мозку або порушенням функціональної нервово...
Читати статтю
Знижка на навчання: