Електронні книги для навчання
Сьогодні ми пропонуємо вам, наші шановні читачі, обговорити питання використання електронних книг для навчання, виховання, розвитку та відпочинку наших дітей.
Електронна книга – це благо цивілізації чи руйнація сталих понять про читання? Ми повинні розуміти, що не існує лише однієї відповіді на це питання. В наш час важко уявити життя без гаджетів. Важливу роль поміж цих сучасних пристроїв відіграє електронна книга.
Чи допоможе електронна книга в школі? Чи варто купувати електронні книги? Переваги та недоліки читання електронної книги. Ці проблеми турбують науковців, батьків, вчителів та й самих дітей.
Пропонуємо спочатку обговорити позитивні сторони. Електронний підручник – найголовніша електронна книга учня. Це зручно і легко, один гаджет замінить повний набір всіх підручників, а це значить рюкзак розвантажений, вплив на хребет мінімальний. В сучасному світі є країни, які повністю перейшли на такий формат. Самі школярі та студенти виявляють бажання користуватися «книгозамінниками».
Наукові дослідження довели, що користувачі гаджетів економлять час при знаходженні потрібної інформації, читанні літературних творів або наукових робіт. При вдумливому читання носій інформації не має значення. «Плюс» роботи з електронною книгою – внесення своїх нотаток, можливість коригування та користування додатковою літературою. Інформацію, яку необхідно засвоїти в цілому, корисніше подавати в цифровому вигляді. Досліди користування гаджетами серед малюків довели, що утримується увага довше.
Електронна книга може бути поряд завжди, для цього лише треба її завантажити, вона не загубиться, при її використанні не потрібно губити природу, гублячі дерева.
Наразі користування електронними книгами – це колосальна допомога дітям, які не мають можливості бути присутніми в звичайному класі звичайної школи на звичайному уроці, бо в нашій країні війна, ворог прицільно б’є саме по навчальних закладах, небезпека для прифронтових міст та сіл постійна, не забуваємо й про дітей, які знаходяться на тимчасово окупованій території, але не зважаючи ні на що, навчаються онлайн в наших українських школах. Для них електронні книги, користування інтернетом та гаджетами – це, як ковток свіжого повітря, як вихід із важкої ситуації.
Але ж немає жодного сумніву, що не потрібно витісняти паперовий варіант. Як же приємно взяти до рук, доторкнутися до «живої» книги, вдихнути її запах. А які емоції відчуває людина будь-якого віку, коли їй дарують книгу!
Зустріч з улюбленою книгою можна порівняти із зустріччю з давнім другом. Кожна книга має свою індивідуальність, запам’ятовується обкладинкою, текстурою сторінок, шрифтом. Тому всі вони для нас – різні, і всі разом створюють цілий світ. Зустріч з героями, переживання за їх долю! А як приємно зустрітися з книжковими друзями на полицях власної бібліотеки або прийти в велику бібліотеку для того, щоб вибрати собі книгу! Книжкова крамниця! Це теж свій Всесвіт! Яке задоволення ми маємо, коли маємо можливість придбати собі або комусь книжковий подарунок.
Все це пробуджує у дітей інтерес до читання. Паперове джерело дає можливість простіше сприймати інформацію, яскравіше переживати емоції. Були проведені дослідження, які порівнювали глибину запам’ятовування інформації при використанні і паперових, і електронних носіїв, які підтвердили перевагу паперових книг. При читанні таких книг ми запам’ятовуємо, не замислюючись, ілюстрації, дизайн обкладинки, палітурки, тощо. Завдяки всьому цьому в голові створюється структура, яка допомагає вишукувати в пам’яті потрібну інформацію.
Звісно, що не можна забувати ще й про наш емоційний стан. Вчені довели, що при читанні «живої» книги наші реакції нервової системи були вище.
Підбиваючи підсумки наших порівнянь, робимо висновки: для ефективного навчання, виховання та розвитку дітей ми повинні знаходити правила «золотої середини», використовуємо і електронну книгу, і паперовий варіант, пам’ятаємо лише про вплив на здоров’я. І тоді результат буде100 % позитивний! Читаємо для задоволення, читаємо для самовдосконалення, читаємо для самореалізації та створення СИТУАЦІЇ УСПІХУ!