Перша медична допомога в школі
Сьогодні, дорогі друзі, ми з вами піднімемо актуальні питання:
– Перша медична допомога в школі
– Якщо в дитини піднялася температура
– Медична допомога в школі
– У дитини заболіла голова в школі
Розв’язання цих проблем завжди було одним з пріоритетних напрямків в шкільній дитячій медицині, а зараз в умовах війни стало ще більш актуальним. Кожен педагог, кожен із батьків повинен володіти навичками надання першої медичної допомоги. Часто від умінння її здійснити залежить порятунок людини.
Що ж важливо знати в питанні надання першої медичної допомоги?
- Не можна піддаватися панічним настроям.
- Обов’язково потрібно потурбуватися про безпеку для всіх, хто поряд, включаючи й себе.
- Не переносити, не піднімати, не заставляти зайвий раз рухатися постраждалого, якщо він в безпеці.
- Перевірити ознаки життя: пульс, дихання, свідомість
- Надати термінову допомогу: штучне дихання; непрямий масаж серця; зупинку кровотечі.
- Уникати контакту з біологічними масами потерпілого, при можливості дезінфікуємо руки, а ще краще працюємо в гумових рукавичках.
Знаємо, що витягати з пошкодженого місця сторонніх предметів заборонено, бо це спровокує ще більшу кровотечу. Якщо венозна кровотеча, накласти пов’язку, якщо артеріальна, то сильно притиснути артерію пальцем або кулаком. При пошкодженні кінцівок накласти джгут вище за рану, записавши час, бо джут може бути на тілі не більше однієї години.
При опіках потрібно: усунути вражаючий фактор, видалити одяг, який заважає, облити рану прохолодною водою, накласти стерильну пов’язку.
При потопленні витягнути з води, покласти на коліно, очистити дихальні шляхи, при відсутності дихання або пульсу зробити непрямий масаж серця, штучне дихання.
Якщо у дитини сонячний удар, необхідно перенести в прохолодне місце, звільнити від тісного одягу, покласти компрес з прохолодної води, піднести до носа нашатирний спирт(якщо є потреба).
При виявленні ознак епілептичного припадку намагатися обмежити падіння, покласти під голову щось м’яке, розстібнути одяг, полегшивши процес дихання.
Якщо в дитини піднялась температура в школі
Якщо у дитини піднялася температура? Всі дорослі повинні знати, що лихоманка – це ознака симптомів різних захворювань, тому потрібно за лікуванням звертатися до спеціалістів! Але для надання першої допомоги та полегшення стану дитини необхідно забезпечити нормальний температурний режим (до 21 градуса тепла) та вологість, накласти вологі серветки, змочені водою, забезпечити достатній питний режим, створити комфортний психоемоційний стан. В крайніх випадках дати дитині жарознижувальний препарат.
У дитини заболіла голова в школі? Ці проблеми часто виникають в нашій практиці, причини теж можуть бути різними. Деякі діти страждають на приступи мігрені. Якщо перед нами такий учень, то їм потрібно знеболювальне при перших ознаках. Нам з вами, шановні дорослі, потрібно: а)мати в аптечці препарати для полегшення головного болю; б) створити умови, які зможуть стан дитини полегшити. Безпечні препарати для дітей в таких випадках: парацетамол, ібупрофен, напроксен. Пам’ятаємо, що перед застосуванням прочитати і чітко дотримуватись інструкції! Уникаємо препаратів, в склад яких входить аспірин, препаратів з кофеїном.
Контролюймо настрій та емоційний стан дітей, знайомимо з методами релаксації та з дихальними практиками, регулюємо температурний режим та режим провітрювання, слідкуємо за вживанням рідини та їжі, забезпечуємо повноцінне харчування.
Пам’ятаємо про співпрацю батьків та вчителів, про позитивне налаштування всіх учасників навчального процесу і тоді все буде добре в усіх аспектах шкільного життя! Бажаємо здоров’я!