Що робити, коли дитина не хоче робити уроки?

Мабуть перед кожним з батьків поставали ці питання. Давайте почнемо знаходити відповіді на них з нас самих. Ні в якому разі не порівнюйте себе зі своїми дітьми, не можна цього робити і з братами, сестрами чи взагалі з кимось. Ваша дитина – це неповторна особистість  зі своїм темпераментом. Пам’ятайте, що зазвичай наші діти мають мікс типів,  це значить нам потрібно стати тонкими психологами для допомоги своїм малюкам. Якщо ви бачите, що дитина збудлива, неспокійна, а то й агресивна, то їй необхідно дати час на те, щоб зайнятися активною прогулянкою чи грою, щоб енергія була виплеснута. А тільки потім сідаймо за уроки.

Дитина стримана, вдумлива, але закрита в собі потребує більше часу для виконання завдань. Якщо у дитини понижена стресостійкість, притаманне швидке перевтомлення, значить їй необхідно дати відпочинок. Це може бути денний сон або якась спокійна діяльність. А вже потім виконання домашніх завдань, обсяг яких необхідно дозувати невеликими порціями, з обов’язковими перервами.

Як навчити дитину робити уроки?

Вам, шановні батьки, потрібно прибрати під час роботи дітей всі свої спокуси – це може бути, як ваш гаджет, так і приготування якогось традиційного смаколика, під час якого вам дитина допомагає. Наберіться терпіння! Перевірте фізіологічні умови, починаючи  з комфортного середовища, чи не голодна дитина.

Як би не важко було в наш час, але нам потрібно і себе підготувати в психоемоційному плані. Наші діти страждають разом з нами, якщо бачать наші переживання, наші страхи.

Ми з вами повинні налаштувати дитину на виконання завдань, але в жодному випадку не виконувати замість неї, пояснювати необхідне, даючи можливість знаходити самим шляхи розв’язання будь-якої проблемної ситуації. Не забувайте, що навчитися чомусь без помилок не можливо! Нам треба націлити на пошук і виправлення їх, а не виправляти самим. Пам’ятаємо також про поняття «особистого простору» при роботі дитини вдома. Постійний нагляд принесе лише мінуси, а не позитив. Довіряйте своїм дітям!

Як робити уроки з дитиною без стресу?

Нічого страшного не буде і тоді, коли ви запропонуєте працювати репетитору з вашею дитиною під час підготовки завдань. Це професійна кваліфікована допомога, а не заміна батьків на чужу людину.

Класно, коли ми з вами зможемо донести до дитини, що це не просто виконання завдання, а маленьке дослідження, експеримент, крок до отримання маленької, але своєї перемоги.

Пам’ятаймо, що не існує спільної для всіх відповіді на поставленні питання! Для кожної дитини, для кожної родини – це свій особливий шлях для досягнення мети! Успіхів вам і натхнення! Ви все здолаєте!

не пропустіть також

Формування лідерських якостей у дитини
Однією з найважливіших складових освіти є розвиток лідерських якостей у дітей. Особливо ця тема актуальна, коли мова йде про приватні школи, де освітній процес часто спрямований на індивідуальний підхід до кожного учня та формування навичок, необхідних для вищого керівн...
Читати статтю
Що робити, якщо дитина не хоче йти до школи?
Зараз все частіше можна почути, що дитина не хоче йти до школи. Що вона доросла, там не цікаво, або вона хоче бути маленькою, гратися та інше. Літо швидко проходить і вже починається підготовка і багато з батьків, зосереджені на матеріальній підготовці і це важливо, ...
Читати статтю
Скільки років потрібно вчитись у школі ?
Ст. 53 Конституції України повну загальну середню освіту визначає як обов’язковий мінімум освіти для кожного, що проживає в країні. Тривалість її здобуття регулюють закони України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту», а її початок сп...
Читати статтю
Знижка на навчання: