Що робити, коли дитина не хоче робити уроки?

Мабуть перед кожним з батьків поставали ці питання. Давайте почнемо знаходити відповіді на них з нас самих. Ні в якому разі не порівнюйте себе зі своїми дітьми, не можна цього робити і з братами, сестрами чи взагалі з кимось. Ваша дитина – це неповторна особистість  зі своїм темпераментом. Пам’ятайте, що зазвичай наші діти мають мікс типів,  це значить нам потрібно стати тонкими психологами для допомоги своїм малюкам. Якщо ви бачите, що дитина збудлива, неспокійна, а то й агресивна, то їй необхідно дати час на те, щоб зайнятися активною прогулянкою чи грою, щоб енергія була виплеснута. А тільки потім сідаймо за уроки.

Дитина стримана, вдумлива, але закрита в собі потребує більше часу для виконання завдань. Якщо у дитини понижена стресостійкість, притаманне швидке перевтомлення, значить їй необхідно дати відпочинок. Це може бути денний сон або якась спокійна діяльність. А вже потім виконання домашніх завдань, обсяг яких необхідно дозувати невеликими порціями, з обов’язковими перервами.

Як навчити дитину робити уроки?

Вам, шановні батьки, потрібно прибрати під час роботи дітей всі свої спокуси – це може бути, як ваш гаджет, так і приготування якогось традиційного смаколика, під час якого вам дитина допомагає. Наберіться терпіння! Перевірте фізіологічні умови, починаючи  з комфортного середовища, чи не голодна дитина.

Як би не важко було в наш час, але нам потрібно і себе підготувати в психоемоційному плані. Наші діти страждають разом з нами, якщо бачать наші переживання, наші страхи.

Ми з вами повинні налаштувати дитину на виконання завдань, але в жодному випадку не виконувати замість неї, пояснювати необхідне, даючи можливість знаходити самим шляхи розв’язання будь-якої проблемної ситуації. Не забувайте, що навчитися чомусь без помилок не можливо! Нам треба націлити на пошук і виправлення їх, а не виправляти самим. Пам’ятаємо також про поняття «особистого простору» при роботі дитини вдома. Постійний нагляд принесе лише мінуси, а не позитив. Довіряйте своїм дітям!

Як робити уроки з дитиною без стресу?

Нічого страшного не буде і тоді, коли ви запропонуєте працювати репетитору з вашею дитиною під час підготовки завдань. Це професійна кваліфікована допомога, а не заміна батьків на чужу людину.

Класно, коли ми з вами зможемо донести до дитини, що це не просто виконання завдання, а маленьке дослідження, експеримент, крок до отримання маленької, але своєї перемоги.

Пам’ятаймо, що не існує спільної для всіх відповіді на поставленні питання! Для кожної дитини, для кожної родини – це свій особливий шлях для досягнення мети! Успіхів вам і натхнення! Ви все здолаєте!

не пропустіть також

Працьовита дитина — міф чи реальність в наш час?
Працьовитість — це та якість, що допоможе вашій дитині втілювати безліч ідей в реальність, отримувати задоволення від роботи, а не тільки чекати вихідних, жити самостійно, і не шукати чиєїсь матеріальної підтримки, цінувати гроші, легко справлятися з життєвими труднощам...
Читати статтю
Чи готові ми та наша дитина до садочку?
Коли малюк з’являється на світ, це велике щастя для батьків але з появою динити, необхідно заздалегідь продумати стосовно кожного першого кроку. Більшість батьків задається питаннями: коли можна віддати дитину в садочок? Що дитина повина вміти йдучи в садок? Як підготув...
Читати статтю
Дистанційне навчання: переваги та недоліки
Сьогодення вимагає від нас зміну форм навчання, ми не можемо вже покладатися лише на класно-урочну традиційну систему. І тут на допомогу приходить онлайн-навчання. Школа АЗК – це школа, яка готова надати такий вид навчання здобувачам освіти. Переваги онлайн-навчання в ...
Читати статтю
Знижка на навчання: