Протягом останніх двох років українці гостро відчули потребу в знанні іноземних мов. Мовний бар’єр був серйозною перешкодою для спілкування і пересування. Це підштовхнуло багатьох до швидкого опанування різних мов. Тому звертаючись до заявленої теми, слід зазначити, що варто почати із визначення причин бажання вивчити іноземну мову. Саме причини стануть фундаментом вашої мотивації. Для чого саме вам потрібні ці знання? Ви плануєте подорожувати і хотіли б вільно себе почувати чи хочете просуватися по кар’єрній драбині i зрозуміли, що це маст-хев? Варто врахувати ваші плани на майбутнє: розглядаєте ви переїзд до іншої країни чи плануєте працювати у міжнародній компанії. Залежно від цілі будуть відрізнятися глибина, рівень та швидкість вивчення мови.

Сьогодні найпопулярнішою та найзатребуванішою мовою в світі є англійська. І не дивно, адже її чутно у всіх країнах світу, а міжнародні перемовини та документація ведеться англійською мовою. Думаємо ви і самі помітили як багато її навколо вас. Тому, очевидно, ми рекомендуємо вам вивчати саме англійську мову, щоб почуватися на одній хвилі з усіма і не відчувати себе обмеженими.

Чи складно вивчати англійську мову?

На нашу думку, англійська мова цілком підходить, як перша іноземна для слов’янських мовних носіїв. Латиниця в написанні для нас зрозуміла, на слух сприймати не складно, хоча для цього потрібно розвити навичку, особливо враховуючи наплив слів англійського походження в щоденному побуті українців. Зовсім не виникає проблем в доступності навчальних матеріалів та практиці цієї мови з її носіями: зараз є багато спеціальних програм тасоціальних мереж, що направлені безпосередньо на покращення ваших навичок говоріння та письма. Щоправда, якщо ви обираєте такий вид діяльності для вашої дитини, радимо вам бути пильними і контролювати час та людей, з якими вона спілкується. Остерігайтеся шахраїв та інших осіб з нечистими намірами.

Для швидкого і якісного вивчення будь-якої мови потрібно бути у її середовищі, тобто оточити нею учня з усіх сторін, задіяти всі підходящі органи сприйняття: нехай пише, читає, слухає та говорить. У цьому плані бачимо чимало переваг англійської, маємо змогу і писати, і читати, і слухати і розмовляти нею з носіями, не виїжджаючи зі своєї країни. У Києві, зокрема, існує багато мовних шкіл, розмовних клубів та інших активностей англійською. Якщо ви плануєте вивчати цю мову у дорослому віці, не слід забувати про ефективність та специфіку соціальних мереж. Можливо, літературною чи діловою не оволодієте, але швидко підхопите основні поняття та молодіжний сленг (його, повірте, дуже багато і носії вживають дуже часто, особливо у месенджерах).

Якщо для вивчення граматики є багато книжок від авторів з різним бекґраундом, то для читання є декілька чудових електронних бібліотек з купою книжок англійською, що пропонують свої послуги безкоштовно.

Читати мовою, яку вивчаєш, дуже корисно не тільки для словникового запасу, але і для того, щоб краще розуміти нюанси та контекст використання граматики та слів. Через письмо і читання розвивається вміння правильно формувати та висловлювати свої думки.

Переваги вивчення англійської мови серед інших мов

Ще однією перевагою у вивченні англійської є безліч англомовного контенту, як письмового, так і для сприймання на слух. У нас час технологій та інтернету відео, фільми, музика та навіть підкасти доступні для кожного за невелику плату, або ж і безкоштовно. Причому вистачає контенту на будь-який смак, вік та якість. Рекомендую звернути вашу увагу на англомовну частину YouTube. Існує безліч каналів, де викладається англійська як для дорослих, так і для малечі. Матеріали для вивчення прямо у вашій кишені. Легко, зручно та доступно кожному.

Будь-який учень зустрічався з проблемою мовного бар’єру та страхом розмовляти з носієм. А якщо я не зрозумію? А якщо допущу помилки навіть у самому простому? Та і взагалі, як тільки треба розмовляти, всі слова кудись тікають і не можу скласти жодного речення. На ці проблеми є єдине рішення – практика. Не дайте вашому страхові вас перемогти, тим паче, що люди завжди ставляться з розумінням до помилок учнів і стараються їх підтримати. До речі, такі страхи легше долати в гарному колі однодумців, що переживають теж саме і можуть вас зрозуміти. В цьому допоможуть розмовні клуби: за символічну плату маєш змогу поспілкуватися з новими і цікавими людьми та попрактикуватися у мовленні. І тут знову бачимо перевагу вивчення саме англійської мови, тому що знайти такий клуб набагато легше із-за її популярності. Якщо ж такого немає в вашому місті або ви просто не почуваєтесь комфортно з великою кількістю людей, вам на допомогу прийдуть різні соціальні мережі та додатки, створені спеціально для подолання таких проблем.

Отже, обирати яку вчити мову потрібно відштовхуючись від ваших причин та обставин. Варто пам’ятати, що мотивація дуже впливає на результат та задоволення від процесу. Радимо задуматись про опанування саме англійської мови через її актуальність та релевантність у сучасному світі. Тим паче, що ресурсів та можливостей дуже багато і вони доступні кожному. Все залежить тільки від вас та вашого бажання. Успіхів у навчанні!

не пропустіть також

Що робити, коли дитина не хоче робити уроки?
Мабуть перед кожним з батьків поставали ці питання. Давайте почнемо знаходити відповіді на них з нас самих. Ні в якому разі не порівнюйте себе зі своїми дітьми, не можна цього робити і з братами, сестрами чи взагалі з кимось. Ваша дитина – це неповторна особистість  зі ...
Читати статтю
Правила поведінки під час повітряної тривоги в школі
У умовах війни, коли безпека у навчальних закладах стає однією з головних пріоритетів, важливо знати, як правильно діяти в разі повітряної тривоги. Забезпечення безпеки під час надзвичайних ситуацій вимагає грамотної підготовки та встановлення чітких правил поведінки. О...
Читати статтю
Шкільний психолог
Шкільний психолог - це спеціаліст, який працює в школі та допомагає учням, вчителям та батькам розв'язати психологічні проблеми, пов'язані з навчальним процесом, соціальними відносинами та особистим розвитком. До основних функцій шкільного психолога належать: Пр...
Читати статтю
Знижка на навчання: