Важливою умовою соціалізації малюка є відвідування ним дитячого садка. Проте не всі діти відвідують дошкільний навчальний заклад із задоволенням, для багатьох з них перебування у дитсадку стає справжнім випробуванням. Саме тому батьків починають турбувати питання: «Чому дитина не хоче йти в садок?», «Що робити, якщо дитина не хоче йти в садок?», «Чому дитина плаче в садочку?», «Як адаптувати дитину до дитячого садочку?»

Серед найпоширеніших причин чому дитина не хоче йти в садок є:

  • Зміна дитиною домашнього оточення, де про неї піклувалися батьки, на незнайоме місце з своїм розпорядком дня та правилами поведінки. Малюк починає стресувати від розлучення з батьками та появи в його оточенні незнайомих людей (вихователів та інших дітей);
  • Труднощі спілкування з іншими дітьми, складнощі його адаптації в групі дітей;
  • Відсутність достатньої уваги вихователів до його індивідуального розвитку;
  • Малюку не підходить атмосфера в садочку (конфліктні ситуації в дитячому колективі), чи ж не подобається його вихователь.
  • Не сприяє бажанню ходити в садочок і попередній набутий малюком негативний досвід відвідування дитиною дошкільного навчального закладу.

Що робити, якщо дитина не хоче йти в садок.

Будьте чуйними та емпатичними до дитини. Поговоріть з малюком, зрозумійте причину його намагань уникнути перебування у садочку. Можливо проблема, яка бентежить дитину незначна та легко усувається.

Створіть спокійний психологічний клімат для дитини в сім’ї, проявляйте свої почуття до малюка, вселяючи у нього впевненість, що він важливий для Вас. Позитивно говоріть з малюком про садочок та вихователів.

Намагайтесь розширити коло друзів – однолітків малюка та часовий проміжок спілкування з ними, щоб йому було легше адаптуватися дитячому колективі дитсадка.

У період адаптації малюка намагайтеся притримуватися розпорядка дня дошкільного навчального закладу і у вихідні дні вдома.

Адаптація малюка в дитячому садочку може бути довготривалою. Домашня доброзичлива атмосфера приватного дитячого садочка АЗК на Оболоні прискорить звикання дитини до садочка, надасть можливість батькам забезпечити своїй дитині всебічний розвиток, спілкування з однолітками у комфортній атмосфері під наглядом кваліфікованих педагогів та психологів. Садочок стане частиною щасливого життя малюка, його зростання здоровим, розумним та успішним.

не пропустіть також

Чи шкідливі комп’ютерні ігри для дітей?
Ми живемо у час постійного технологічного прогресу та розвитку, все довкола нас змінюється та вдосконалюється, ми буквально обростаємо новими гаджетами та електронними помічниками. Сучасні діти не уявляють свого життя без інтернету, ігор та свого власного телефону, і, я...
Читати статтю
Електронні книги для навчання
Сьогодні ми пропонуємо вам, наші шановні читачі, обговорити питання використання електронних книг для навчання, виховання, розвитку та відпочинку наших дітей.Електронна книга – це благо цивілізації чи руйнація сталих понять про читання? Ми повинні розуміти, що не іс...
Читати статтю
Скільки років потрібно вчитись у школі ?
Ст. 53 Конституції України повну загальну середню освіту визначає як обов’язковий мінімум освіти для кожного, що проживає в країні. Тривалість її здобуття регулюють закони України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту», а її початок сп...
Читати статтю
Знижка на навчання: