Головний ворог у конфліктах з дітьми

Виховання дітей дуже важливий і не простий процес. Кожен день батьки стикаються з розмаїттям нових незвичайних ситуацій. Ви вкладаєте всю свою душу і серце, щоб виховати особистість. З самого народження діти потребують максимум вашої уваги та турботи, було б помилково вважати, що з часом ці потреби зменшуються, а й потім зовсім сходять нанівець. Поки батьки живі, діти залишаються їх дітьми, змінюються лише потреби.  Ваші дорослі самостійні діти також потребують вашої участі у їхньому житті, проте тепер вона обмежена лише підтримкою та порадами на словах.

Всі вікові етапи дорослішання дітей та ваші відносини супроводжуються конфліктними ситуаціями. Це нормально, адже конфлікт – це зіткнення протилежних поглядів на ситуацію. І якщо в дитинстві це якісь незначні розбіжності, найчастіше пов’язані з бажанням проявити свою самостійність, то чим далі – конфлікти набувають  серйознішого характеру.  Нажаль досить часто вони супроводжуються сварками. Ось це вже аж ніяк не норма. Чи реально розв’язати конфлікт без сварок? Так, проте слід прикладати зусилля, а головне мати бажання вислухати один одного, поглянути на ситуацію з іншого боку, як би важко  це не було. Що нам заважає це робити? Головний наш ворог – це наші негативні емоції, гнів, що начебто затуманює здоровий глузд, відбирає будь-яке бажання слухати дитину, а хочеться лише кричати та обвинувачувати один одного.

Маємо декілька порад, які можуть зберегти ваші відносини:

  • Намагайтеся завжди вирішувати усі суперечки тоді, коли ваші емоції вщухнуть, просто візьміть паузу, якою б складною та дратівливою не була ситуація.
  • Коротко сформулюйте те, що хочете сказати дитині, не використовуючи при цьому принижуючі та образливі слова.
  • Звичайно скажіть, що ви відчуваєте щодо цього (я хвилююся, я засмучена, я боюсь).
  • Скажіть про ті наслідки, які вбачаються при розвитку даної ситуації.
  • Ніколи не порівнюйте вашу дитину з іншою, кажучи, що він/вона не достатньо гарний, слухняний, як хтось інший. Це лише додасть комплексів, заниженої самооцінки вашій дитині.
  • Не слід доводити до образ, вирішуйте ситуацію одразу.

Не дозволяйте гніву псувати ваше життя та ваші стосунки з дітьми. Не має таких ситуацій, які неможливо вирішити. Ніщо матеріальне, не може бути важливішим за вашу дитину, подумайте про це в конфліктній ситуації. Бажаємо вам мудрості, терпіння, а головне любові, що перемагає всі негаразди.

не пропустіть також

Працьовита дитина — міф чи реальність в наш час?
Працьовитість — це та якість, що допоможе вашій дитині втілювати безліч ідей в реальність, отримувати задоволення від роботи, а не тільки чекати вихідних, жити самостійно, і не шукати чиєїсь матеріальної підтримки, цінувати гроші, легко справлятися з життєвими труднощам...
Читати статтю