Головний ворог у конфліктах з дітьми

Виховання дітей дуже важливий і не простий процес. Кожен день батьки стикаються з розмаїттям нових незвичайних ситуацій. Ви вкладаєте всю свою душу і серце, щоб виховати особистість. З самого народження діти потребують максимум вашої уваги та турботи, було б помилково вважати, що з часом ці потреби зменшуються, а й потім зовсім сходять нанівець. Поки батьки живі, діти залишаються їх дітьми, змінюються лише потреби.  Ваші дорослі самостійні діти також потребують вашої участі у їхньому житті, проте тепер вона обмежена лише підтримкою та порадами на словах.

Всі вікові етапи дорослішання дітей та ваші відносини супроводжуються конфліктними ситуаціями. Це нормально, адже конфлікт – це зіткнення протилежних поглядів на ситуацію. І якщо в дитинстві це якість незначні розбіжності, найчастіше пов’язані з бажанням проявити свою самостійність, то чим далі, конфлікти набувають більш серйозного характеру.  Нажаль досить часто вони супроводжуються сварками. Ось це вже аж ніяк не норма. Чи реально справитися без сварок? Так, проте слід прикладати зусилля, а головне бажання вислухати один одного, поглянути на ситуацію з іншого боку, як важко б це не було. Що нам заважає це робити? Головний наш ворог – це наші негативні емоції, гнів, що наче б то затуманює здоровий глузд, відбирає усяке бажання слухати дитину, а хочеться лише кричати, та обвинувачувати один одного.

Хочемо надати декілька порад, які можуть зберегти ваші відносини:

• Намагайтеся завжди вирішувати усі суперечки тоді коли ваші емоції вщухнуть, просто візьміть паузу, якою б складною та дратівливою не була ситуація.
  • Коротко сформулюйте те, що хочете сказати дитині, не використовуючи при цьому принижуючі та образливі слова.
  • Звичайно скажіть, що ви відчуваєте з цього приводу (я хвилююся, я засмучена, я боюсь).
  • Скажіть про ті наслідки, які ви бачите при розвитку даної ситуації.
  • Ніколи не порівнюйте вашу дитину з іншою, кажучи, що він не достатньо гарний, слухняний, як хтось інший. Це лише додасть комплексів, заниженої самооцінки вашій дитині.
  • Не слід доводити до образ, вирішуйте ситуацію одразу.

Не дозволяйте гніву псувати ваше життя та ваші стосунки з дітьми. Не має таких ситуацій, які неможливо вирішити. Ніщо матеріальне, не може бути важливішим за вашу дитину, подумайте про це в конфліктній ситуації. Бажаємо вам мудрості, терпіння, а головне любові, що перемагає всі невзгоди.

не пропустіть також

Працьовита дитина — міф чи реальність в наш час?
Працьовитість — це та якість, що допоможе вашій дитині втілювати безліч ідей в реальність, отримувати задоволення від роботи, а не тільки чекати вихідних, жити самостійно, і не шукати чиєїсь матеріальної підтримки, цінувати гроші, легко справлятися з життєвими труднощам...
Читати статтю