Головний ворог у конфліктах з дітьми

Виховання дітей дуже важливий і не простий процес. Кожен день батьки стикаються з розмаїттям нових незвичайних ситуацій. Ви вкладаєте всю свою душу і серце, щоб виховати особистість. З самого народження діти потребують максимум вашої уваги та турботи, було б помилково вважати, що з часом ці потреби зменшуються, а й потім зовсім сходять нанівець. Поки батьки живі, діти залишаються їх дітьми, змінюються лише потреби.  Ваші дорослі самостійні діти також потребують вашої участі у їхньому житті, проте тепер вона обмежена лише підтримкою та порадами на словах.

Всі вікові етапи дорослішання дітей та ваші відносини супроводжуються конфліктними ситуаціями. Це нормально, адже конфлікт – це зіткнення протилежних поглядів на ситуацію. І якщо в дитинстві це якісь незначні розбіжності, найчастіше пов’язані з бажанням проявити свою самостійність, то чим далі – конфлікти набувають  серйознішого характеру.  Нажаль досить часто вони супроводжуються сварками. Ось це вже аж ніяк не норма. Чи реально розв’язати конфлікт без сварок? Так, проте слід прикладати зусилля, а головне мати бажання вислухати один одного, поглянути на ситуацію з іншого боку, як би важко  це не було. Що нам заважає це робити? Головний наш ворог – це наші негативні емоції, гнів, що начебто затуманює здоровий глузд, відбирає будь-яке бажання слухати дитину, а хочеться лише кричати та обвинувачувати один одного.

Маємо декілька порад, які можуть зберегти ваші відносини:

  • Намагайтеся завжди вирішувати усі суперечки тоді, коли ваші емоції вщухнуть, просто візьміть паузу, якою б складною та дратівливою не була ситуація.
  • Коротко сформулюйте те, що хочете сказати дитині, не використовуючи при цьому принижуючі та образливі слова.
  • Звичайно скажіть, що ви відчуваєте щодо цього (я хвилююся, я засмучена, я боюсь).
  • Скажіть про ті наслідки, які вбачаються при розвитку даної ситуації.
  • Ніколи не порівнюйте вашу дитину з іншою, кажучи, що він/вона не достатньо гарний, слухняний, як хтось інший. Це лише додасть комплексів, заниженої самооцінки вашій дитині.
  • Не слід доводити до образ, вирішуйте ситуацію одразу.

Не дозволяйте гніву псувати ваше життя та ваші стосунки з дітьми. Не має таких ситуацій, які неможливо вирішити. Ніщо матеріальне, не може бути важливішим за вашу дитину, подумайте про це в конфліктній ситуації. Бажаємо вам мудрості, терпіння, а головне любові, що перемагає всі негаразди.

не пропустіть також

Що таке екстернат?
Якщо казати простими словавми, то екстернат – це можливість отримання сереньої та вищьої освіти, без щоденного відвідання закладу. Тобто двурічний матеріал, можна опанувати самостійно за один рік, за умови здачі річного оцінювання та атестації. Дана форма має свої перев...
Читати статтю
Яку школу обрати – приватну чи державну?
Цей вибір сьогодні хвилює всіх батьків першокласників. Насамперед, це не просте питання, і до його вирішення треба підходити дуже ґрунтовно, оскільки початкова освіта - це основа всіх основ, а школа для учнів – це другий дім. Школа – це середовище, в якому діти проводят...
Читати статтю
Працьовита дитина — міф чи реальність в наш час?
Працьовитість — це та якість, що допоможе вашій дитині втілювати безліч ідей в реальність, отримувати задоволення від роботи, а не тільки чекати вихідних, жити самостійно, і не шукати чиєїсь матеріальної підтримки, цінувати гроші, легко справлятися з життєвими труднощам...
Читати статтю
Знижка на навчання: