Працьовита дитина — міф чи реальність в наш час?

Працьовитість — це та якість, що допоможе вашій дитині втілювати безліч ідей в реальність, отримувати задоволення від роботи, а не тільки чекати вихідних, жити самостійно, і не шукати чиєїсь матеріальної підтримки, цінувати гроші, легко справлятися з життєвими труднощами.

Якщо з дитинства не привчити дитину до праці, то в дорослому житті вона буде безпорадною. Як багато навколо ми можемо спостерігати дорослих людей, що не можуть справлятися зі своїми обов’язками на роботі, поводяться безвідповідально, постійно лінуються і тільки й чекають перерви на каву. Це сталося не випадково, всі вони не були навчені в дитинстві працьовитості, а тепер страждають від цього. Якщо вашій дитині вже більше 3 років, саме час почати формувати в ньому цю якість.

Трохи вікових особливостей

До 3 років у дитини розвиваються розрізнені функції, тому варто ще почекати.

З 3 до 6 років мозок малюка керує роботою рук. Слід починати давати посильні завдання вашим дітям. Якщо ж цього не станеться, не сумнівайтеся, безліч нереалізованої енергії дитина виплесне на пустощі і баловство. Важливо щоб енергія дитини знаходила вихід в організованій праці, інакше можуть виникнути відхилення в розвитку. Він стане примхливим і нестерпним, але не варто це списувати на пороки.

У цьому віці дитина прагне стати дорослою, не заважайте їй, якщо вона хоче допомогти вам по дому, а навпаки заохочуйте. Також ви можете обговорити сім’єю обов’язки по дому, щоб у вашого сина або дочки з’явилася їх власна відповідальність (складати речі, поливати квіти, протирати пил і т.д.).

З 6 до 9 років діти починають проявляти лінь, але ви як справжні люблячі батьки, можете допомогти їм впоратися з нею. Не залишайте все на самоплив. Поясніть, як важливо якісно робити домашнє завдання, як важлива його допомога по дому, тому що це необхідно не тільки вам, але і йому, так як ви одна сім’я і у кожного є свої обов’язки.

З 10 до 14 років у дітей вже сформована звичка або працювати, або лінуватися.  Якщо ви надмірно опікали і оберігали дітей від праці, прийшов час пожинати плоди байдужості до ваших прохань, домашніх обов’язків і ліні в школі. Щоб виправити ситуацію почніть давати конкретні завдання, і стежте за їх виконанням (сходити в магазин, вимити підлогу, допомогти приготувати вечерю і т. д.).

Отже, працьовита дитина, зовсім не міф, а реальність, ось декілька порад для батьків:

  •  Не забувайте, ваш приклад буде надихати ваших дітей бути відповідальними за своє життя, не боятися прикладати зусилля до будь-якої справи, і отримувати якісний результат.
  •  Більше заохочуйте дітей якісно виконувати свої обов’язки.
  • Не відштовхуйте дітей, коли ті самі готові вам допомагати.
  •  Не робіть всю роботу за дітей, навіть коли вони скаржаться, що не можуть впоратися, ваше завдання лише допомогти, дати приклад, як правильно.

не пропустіть також

Яку школу обрати – приватну чи державну?
Цей вибір сьогодні хвилює всіх батьків першокласників. Насамперед, це не просте питання, і до його вирішення треба підходити дуже ґрунтовно, оскільки початкова освіта - це основа всіх основ, а школа для учнів – це другий дім. Школа – це середовище, в якому діти проводят...
Читати статтю
Чи шкідливі комп’ютерні ігри для дітей?
Ми живемо у час постійного технологічного прогресу та розвитку, все довкола нас змінюється та вдосконалюється, ми буквально обростаємо новими гаджетами та електронними помічниками. Сучасні діти не уявляють свого життя без інтернету, ігор та свого власного телефону, і, я...
Читати статтю
Скільки років потрібно вчитись у школі ?
Ст. 53 Конституції України повну загальну середню освіту визначає як обов’язковий мінімум освіти для кожного, що проживає в країні. Тривалість її здобуття регулюють закони України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту», а її початок сп...
Читати статтю
Знижка на навчання: