Працьовита дитина — міф чи реальність в наш час?

Працьовитість — це та якість, що допоможе вашій дитині втілювати безліч ідей в реальність, отримувати задоволення від роботи, а не тільки чекати вихідних, жити самостійно, і не шукати чиєїсь матеріальної підтримки, цінувати гроші, легко справлятися з життєвими труднощами.

Якщо з дитинства не привчити дитину до праці, то в дорослому житті вона буде безпорадною. Як багато навколо ми можемо спостерігати дорослих людей, що не можуть справлятися зі своїми обов’язками на роботі, поводяться безвідповідально, постійно лінуються і тільки й чекають перерви на каву. Це сталося не випадково, всі вони не були навчені в дитинстві працьовитості, а тепер страждають від цього. Якщо вашій дитині вже більше 3 років, саме час почати формувати в ньому цю якість.

Трохи вікових особливостей

До 3 років у дитини розвиваються розрізнені функції, тому варто ще почекати.

З 3 до 6 років мозок малюка керує роботою рук. Слід починати давати посильні завдання вашим дітям. Якщо ж цього не станеться, не сумнівайтеся, безліч нереалізованої енергії дитина виплесне на пустощі і баловство. Важливо щоб енергія дитини знаходила вихід в організованій праці, інакше можуть виникнути відхилення в розвитку. Він стане примхливим і нестерпним, але не варто це списувати на пороки.

У цьому віці дитина прагне стати дорослою, не заважайте їй, якщо вона хоче допомогти вам по дому, а навпаки заохочуйте. Також ви можете обговорити сім’єю обов’язки по дому, щоб у вашого сина або дочки з’явилася їх власна відповідальність (складати речі, поливати квіти, протирати пил і т.д.).

З 6 до 9 років діти починають проявляти лінь, але ви як справжні люблячі батьки, можете допомогти їм впоратися з нею. Не залишайте все на самоплив. Поясніть, як важливо якісно робити домашнє завдання, як важлива його допомога по дому, тому що це необхідно не тільки вам, але і йому, так як ви одна сім’я і у кожного є свої обов’язки.

З 10 до 14 років у дітей вже сформована звичка або працювати, або лінуватися.  Якщо ви надмірно опікали і оберігали дітей від праці, прийшов час пожинати плоди байдужості до ваших прохань, домашніх обов’язків і ліні в школі. Щоб виправити ситуацію почніть давати конкретні завдання, і стежте за їх виконанням (сходити в магазин, вимити підлогу, допомогти приготувати вечерю і т. д.).

Отже, працьовита дитина, зовсім не міф, а реальність, ось декілька порад для батьків:

  •  Не забувайте, ваш приклад буде надихати ваших дітей бути відповідальними за своє життя, не боятися прикладати зусилля до будь-якої справи, і отримувати якісний результат.
  •  Більше заохочуйте дітей якісно виконувати свої обов’язки.
  • Не відштовхуйте дітей, коли ті самі готові вам допомагати.
  •  Не робіть всю роботу за дітей, навіть коли вони скаржаться, що не можуть впоратися, ваше завдання лише допомогти, дати приклад, як правильно.

не пропустіть також

Куди відправити дитину на літо?
Куди відправити дитину на літо? Це питання, яке кожного року задають батьки, оскільки сучасний світ не дає сумувати. З кожним роком тенденція вибору батьків змінюється – канікули у бабусі та дідуся, канікули на морі, канікули за кордоном, канікули в місті та інше. Але ж...
Читати статтю
Що таке сімейна або домашня форма навчання
Чим ближче 1 вересня, тим частіше батьки задумуються над формою навчання дитини. Зараз в суспільстві панує багато різних думок навколо сімейного типу навчання, все більше стає не зрозумілим, а що робити батькам, а чи отримує дитина атестат. Пропонуємо разом з школою АЗК...
Читати статтю
Дистанційне навчання: переваги та недоліки
Сьогодення вимагає від нас зміну форм навчання, ми не можемо вже покладатися лише на класно-урочну традиційну систему. І тут на допомогу приходить онлайн-навчання. Школа АЗК – це школа, яка готова надати такий вид навчання здобувачам освіти. Переваги онлайн-навчання в ...
Читати статтю
Знижка на навчання: