Працьовита дитина — міф чи реальність в наш час?

Працьовитість — це та якість, що допоможе вашій дитині втілювати безліч ідей в реальність, отримувати задоволення від роботи, а не тільки чекати вихідних, жити самостійно, і не шукати чиєїсь матеріальної підтримки, цінувати гроші, легко справлятися з життєвими труднощами.

Якщо з дитинства не привчити дитину до праці, то в дорослому житті вона буде безпорадною. Як багато навколо ми можемо спостерігати дорослих людей, що не можуть справлятися зі своїми обов’язками на роботі, поводяться безвідповідально, постійно лінуються і тільки й чекають перерви на каву. Це сталося не випадково, всі вони не були навчені в дитинстві працьовитості, а тепер страждають від цього. Якщо вашій дитині вже більше 3 років, саме час почати формувати в ньому цю якість.

Трохи вікових особливостей

До 3 років у дитини розвиваються розрізнені функції, тому варто ще почекати.

З 3 до 6 років мозок малюка керує роботою рук. Слід починати давати посильні завдання вашим дітям. Якщо ж цього не станеться, не сумнівайтеся, безліч нереалізованої енергії дитина виплесне на пустощі і баловство. Важливо щоб енергія дитини знаходила вихід в організованій праці, інакше можуть виникнути відхилення в розвитку. Він стане примхливим і нестерпним, але не варто це списувати на пороки.

У цьому віці дитина прагне стати дорослою, не заважайте їй, якщо вона хоче допомогти вам по дому, а навпаки заохочуйте. Також ви можете обговорити сім’єю обов’язки по дому, щоб у вашого сина або дочки з’явилася їх власна відповідальність (складати речі, поливати квіти, протирати пил і т.д.).

З 6 до 9 років діти починають проявляти лінь, але ви як справжні люблячі батьки, можете допомогти їм впоратися з нею. Не залишайте все на самоплив. Поясніть, як важливо якісно робити домашнє завдання, як важлива його допомога по дому, тому що це необхідно не тільки вам, але і йому, так як ви одна сім’я і у кожного є свої обов’язки.

З 10 до 14 років у дітей вже сформована звичка або працювати, або лінуватися.  Якщо ви надмірно опікали і оберігали дітей від праці, прийшов час пожинати плоди байдужості до ваших прохань, домашніх обов’язків і ліні в школі. Щоб виправити ситуацію почніть давати конкретні завдання, і стежте за їх виконанням (сходити в магазин, вимити підлогу, допомогти приготувати вечерю і т. д.).

Отже, працьовита дитина, зовсім не міф, а реальність, ось декілька порад для батьків:

  •  Не забувайте, ваш приклад буде надихати ваших дітей бути відповідальними за своє життя, не боятися прикладати зусилля до будь-якої справи, і отримувати якісний результат.
  •  Більше заохочуйте дітей якісно виконувати свої обов’язки.
  • Не відштовхуйте дітей, коли ті самі готові вам допомагати.
  •  Не робіть всю роботу за дітей, навіть коли вони скаржаться, що не можуть впоратися, ваше завдання лише допомогти, дати приклад, як правильно.

не пропустіть також

Педагогіка партнерства
Сучасна українська школа – яка вона? Мабуть, кожен з нас замислювався над цим питанням. Як же хочеться, щоб це була школа, в якій з задоволенням існують і плідно працюють всі учасники освітнього процесу: діти, вчителі, батьки! Тут прислухаються до власної думки кожного,...
Читати статтю
Роль музики у вихованні особистості
Музично-перцептивна активність пронизана глибокою чуттєвістю, життєвою енергією, ставленням та емоційним відгуком людини. У цій емоційній насиченості та чуттєвому сприйнятті криється справжнє багатство індивідуального змісту особистості. В контексті педагогічно організо...
Читати статтю
Електронні книги для навчання
Сьогодні ми пропонуємо вам, наші шановні читачі, обговорити питання використання електронних книг для навчання, виховання, розвитку та відпочинку наших дітей. Електронна книга – це благо цивілізації чи руйнація сталих понять про читання? Ми повинні розуміти, що не іс...
Читати статтю
Знижка на навчання: