Що робити, якщо дитина не хоче йти до школи?
![](https://alternativnaya-shkola-obolon.com.ua/wp-content/uploads/2023/08/photo_2023-08-08_12-03-59.jpg)
Зараз все частіше можна почути, що дитина не хоче йти до школи. Що вона доросла, там не цікаво, або вона хоче бути маленькою, гратися та інше.
Літо швидко проходить і вже починається підготовка і багато з батьків, зосереджені на матеріальній підготовці і це важливо, але найголовніше на що слід звернути увагу – психологічна готовність і відсутності страху перед школою. І друга сторона, якщо ж дитина ходить в школу і з часом Ви бачите істерики, поганий настрій, це сигнали, що необхідно звернути увагу. На що саме звернути увагу?
А Ви знали, що є цілі симптоми, чому діти не хочуть ходити в школу, давайте разом розберемо.
Симптоми:
- Дратівливість
- Замкнутість
- Пригнічення
- Погіршення фізичного стану (головний біль, біль у животі, нудота, діарея, лихоманка, прискорення серце биття, втрата свідомості)
- Апатія
- Не бажання розмовляти про школу
- Уникання шкільного середовища
Коли ми помітили дані сигнали, необхідно перейти до другого етапу і ні в якому разі не закриватися від дитини і не заставляти її погрозами, щось робити. Якщо Ваша дитина відмовляється ходити в школу, в цьому є 100% причина і її необхідно з’ясувати.
Так, що робити, якщо дитина не хоче йти до школи?
- Вислухати уважно дитину
Ваша дитина, в першу чергу людина, яка народилася з певними зовнішнім виглядом, певним характером і найголовніше волею. У Вашої дитини є також почуття, емоції, слабі та сильні сторони, це особистість, яка в першу чергу потребує поваги до себе. Тому необхідно звернути увагу і просто поговорити: «Я бачу в тебе поганий настрій, що сталося? Чому ти не хочеш про це говорити? Я можу тобі допомогти?» Ваша дитина має відчути, що батьки не просто грім та блискавка, а найближча людина, яка може дати пораду, до якої завжди хочеться звернутися.
- З’ясувати причину.
Це найголовніше, для того щоб знайти вихід.
- Дитина може відчувати булінг (відсутність друзів, цькування, саме через цю причину Ваша дитина боїться йти до школи)
- Їй може біти нудно (коли дитина не зацікавлена в предмет, не бачить необхідності в навчанні, не має мотивації)
- Навантаження (дитина не може швидко засвоювати матеріали, щодений розклад занять гуртків, репетиторів може бути дуже перенавантаженим для неї)
- Вчитель може бути дуже прискіпливий (висміювання дитини при всіх, порівняння з кимось, задає багато питань саме Вашій дитині)
- Дитина страждає від своєї особливості (хромання, відставання в розвитку, кортавість та інше)
- Вимогливі батьки (коли батьки вимагають гарних оцінок)
- Кохання
- Розмовляйте з дитиною
Після того, як ви з’ясували причину, почніть розмовляти зі своєю дитиною. Задавайте питання – що ти робиш на перервах? Хто твої друзі? У вас є бунтарі?
Дайте дитині говорити, все що вона думає, для того щоб ви могли зрозуміти біль, або радість. Не ігноруйте почуття дитини. Іноді від розмови дитині Вашій стане легше і вона навпаки захоче піти до школи.
- Поспілкуйтеся з педагогами
Більшість шкіл не слідкує за психологічним станом дитини, тому батькам необхідно брати це питання на контроль самостійно, і цікавитися своєю дитиною. Запитайте в педагогах, яка поведінка на уроках? З ким спілкується? Можлио саме в спілкуванні ви зрозумієте чому дитина не хоче ходити до школи.
- Зробіть вихідний день для двох.
Іноді необхідно взяти вихідний і провести лише у двох, щоб розвантажити психічно дитину. Можливо їй просто не вистачає Вашої уваги. Дати можливість дитині самостійно обирати, що вона хоче робити і куди піти.
- Встановіть правила
Якщо ж ви зрозуміли, що великих проблем не має, а дитина просто лінується, тоді поясніть, що навчання це її обов’язок в сім’ї, як кожен з батьків має щодня.
- Поговоріть з психологом.
Іноді дитина не готова розмовляти з батьками, тому рекомендують звернутися до професіонала, який конкретно пропрацює всі тригери вашої дитини.
Отже, коли ми з Вами розуміємо симптоматику і розуміємо, який саме страх перед школою у дитини, розуміємо що робити, необхідно набратися терпіння.
Кожна дитина вона унікальна і не має схожої. Кожна дитина має свою унікальність і особистість. Тому варто не ігнорувати, якщо ж батьки на самому початку зможуть допомогти дитині, вони допоможуть уникнути в подальшому великих помилок.
Тож ми завжди кажемо, що батьки не просто ті хто годують, вдягають, купують, дають гроші, а й ті з ким можна пройти всі труднощі.