Головний ворог у конфліктах з дітьми
Виховання дітей дуже важливий і не простий процес. Кожен день батьки стикаються з розмаїттям нових незвичайних ситуацій. Ви вкладаєте всю свою душу і серце, щоб виховати особистість. З самого народження діти потребують максимум вашої уваги та турботи, було б помилково вважати, що з часом ці потреби зменшуються, а й потім зовсім сходять нанівець. Поки батьки живі, діти залишаються їх дітьми, змінюються лише потреби. Ваші дорослі самостійні діти також потребують вашої участі у їхньому житті, проте тепер вона обмежена лише підтримкою та порадами на словах.
Всі вікові етапи дорослішання дітей та ваші відносини супроводжуються конфліктними ситуаціями. Це нормально, адже конфлікт – це зіткнення протилежних поглядів на ситуацію. І якщо в дитинстві це якісь незначні розбіжності, найчастіше пов’язані з бажанням проявити свою самостійність, то чим далі – конфлікти набувають серйознішого характеру. Нажаль досить часто вони супроводжуються сварками. Ось це вже аж ніяк не норма. Чи реально розв’язати конфлікт без сварок? Так, проте слід прикладати зусилля, а головне мати бажання вислухати один одного, поглянути на ситуацію з іншого боку, як би важко це не було. Що нам заважає це робити? Головний наш ворог – це наші негативні емоції, гнів, що начебто затуманює здоровий глузд, відбирає будь-яке бажання слухати дитину, а хочеться лише кричати та обвинувачувати один одного.
Маємо декілька порад, які можуть зберегти ваші відносини:
- Намагайтеся завжди вирішувати усі суперечки тоді, коли ваші емоції вщухнуть, просто візьміть паузу, якою б складною та дратівливою не була ситуація.
- Коротко сформулюйте те, що хочете сказати дитині, не використовуючи при цьому принижуючі та образливі слова.
- Звичайно скажіть, що ви відчуваєте щодо цього (я хвилююся, я засмучена, я боюсь).
- Скажіть про ті наслідки, які вбачаються при розвитку даної ситуації.
- Ніколи не порівнюйте вашу дитину з іншою, кажучи, що він/вона не достатньо гарний, слухняний, як хтось інший. Це лише додасть комплексів, заниженої самооцінки вашій дитині.
- Не слід доводити до образ, вирішуйте ситуацію одразу.
Не дозволяйте гніву псувати ваше життя та ваші стосунки з дітьми. Не має таких ситуацій, які неможливо вирішити. Ніщо матеріальне, не може бути важливішим за вашу дитину, подумайте про це в конфліктній ситуації. Бажаємо вам мудрості, терпіння, а головне любові, що перемагає всі негаразди.