Скільки років потрібно вчитись у школі ?

Ст. 53 Конституції України повну загальну середню освіту визначає як обов’язковий мінімум освіти для кожного, що проживає в країні. Тривалість її здобуття регулюють закони України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту», а її початок співвідноситься з досягненням дитиною певного віку (зокрема, в Україні здобуття початкової освіти починається у 6 років).

Скільки років потрібно вчитись у школі ?

Тривалість обов’язкової освіти значною мірою визначається віковими особливостями розвитку дитини, можливостями зрозуміти та осягнути відповідний матеріал у певному віці.

Запроваджена реформа НУШ визначає тривалість здобуття повної загальної середньої освіти 12 років, випускний вік учнів – 18 років.

З них:

  • початкова школа – з першого по четвертий класи (4 роки);
  • середня школа – з п’ятого по дев’яті класи (5 років);
  • старша школа (профільні ліцеї) – з десятого по дванадцятий (3 роки)

Зважаючи на поетапність впровадження освітньої реформи (профільна середня освіта починає реформуватися з 1 вересня 2027 р.), фактична тривалість здобуття повної загальної середньої освіти нині в Україні – 11 років (випускний вік учнів – 17 років).

Існуючі розбіжності положень Конституції України та освітніх законів щодо обов’язкової освіти, створюють законодавчу колізію, зважаючи на яку, до обов’язкової освіти можна віднести також дошкільну освіту дітей п’ятирічного віку. За таких умов можливе зарахування одного року дошкільної освіти до тривалості обов’язкового навчання в Україні ( тобто, нині і до реалізації освітньої реформи -11 років шкільної та 1 рік дошкільної освіти), а з 2029 року- 12 років шкільної і 1 року дошкільної освіти).

Чи можна закінчити школу раніше?Чи можна інтенсифікувати освітній процес і зменшити кількість років навчання у школі?

Так це можливо.

Для дітей, які опанували чи прискорено опановують зміст навчальних предметів одного або декількох класів; значно випереджаючи однолітків, швидше закінчити школу допоможе екстернатна форма навчання (екстернат).

Екстернат – це така індивідуальна форма навчання, що створює можливості для школяра самостійно засвоювати освітню програму з навчальних предметів (усіх або деяких) протягом навчального року, за умови проходження річного оцінювання результатів його навчання та атестації освітніх здобутків у певному ліцензованому навчальному закладі.

Серед переваг навчання на екстернаті:

  • здобуття школярем освіти за індивідуальною траєкторією навчання, що передбачає навчання, консультування і оцінювання його результатів по індивідуальних навчальних планах та індивідуальних програмах розвитку;
  • протягом одного навчального року може пройти оцінювання за один або декілька класів (результати оцінювання будуть зазначені у його свідоцтві досягнень).

не пропустіть також

Виховання майбутнього програміста
В сучасному світі, де технології розвиваються з неймовірною швидкістю, важливо підготувати наших дітей до життя в цифровому віці. Особливо це стосується галузі ІТ, яка вже зараз є однією з найбільш впливових у світі. Але як виховати дитину айтішніка, яка не просто вміє ...
Читати статтю
Правила поведінки під час повітряної тривоги в школі
У умовах війни, коли безпека у навчальних закладах стає однією з головних пріоритетів, важливо знати, як правильно діяти в разі повітряної тривоги. Забезпечення безпеки під час надзвичайних ситуацій вимагає грамотної підготовки та встановлення чітких правил поведінки. О...
Читати статтю
Чи варто віддавати дитину в літній табір?
Ви досі задаєтесь питанням, чи варто віддавати дитину в літній табір? Школа «АЗК» готова переконати Вас у користі Літнього Табору. Літній табір ідеально підходить для того, щоб дитина стала самостійною. Це найкраще місце для соціалізації, оскільки ігрова форма взаємо...
Читати статтю
Знижка на навчання: